Nastřelování naušnic

Nastřelujeme naušnice zn. Blomdall z hypoalergenního plastu pomocí nastřelovací pistole po předchozí dezinfekci a označení místa vpichu.


Po předchozí domluvě lze provést i detekci akupunturních bodů.


Bolestivost výkonu je minimální.



Proč je ušní piercing Blomdahl bezpečný?

Lékařský ušní piercing Blomdahl je založen na tom, co je ve zdravotnictví nazýváno „moderní aseptická technika“, a je prováděn za použití sterilních jednorázových produktů. To znamená, že naše produkty a metody jsou navrženy tak, aby zabránily šíření infekcí během piercingu.
Naše piercingové náušnice jsou vyvinuty ve spolupráci s dermatology, aby byly vhodné pro všechny, a zvlášť pak pro osoby trpící alergiemi. Můžete si vybrat mezi pečlivě vybraným lékařským plastem nebo čistým titanem lékařské kvality. Náušnice jsou navrženy tak, aby usnadnily proces hojení. Například na piercingových náušnicích Blomdahl jsou pojistky umístěny vždy na konci hřebíčku, kde obalují ostrý hrot. Piercingové náušnice jsou také navrženy tak, aby dírka propíchnutá v lalůčku byla zpočátku trochu větší, což má usnadnit přechod na trvalé náušnice po zahojení.
Naše výroba má mezinárodní certifikát kvality pro zdravotnické prostředky ISO 13485 a je umístěna ve městě Halmstad ve Švédsku. To znamená, že máme plnou kontrolu a možnost sledování všech stadií výroby, od výběru materiálu až po hotové výrobky.

Co cítíte po provedeném piercingu?
Každý má jinou zkušenost. Někdo říká, že trochu cítí pálení, jiní zase tvrdí, že necítí téměř nic. Ačkoli děti se mohou na piercing těšit, někdy se stává, že po propíchnutí  prvního lalůčku změní názor. Proto jsme vyvinuli  lékařský oboustranný ušní piercing, což znamená, že oba dva lalůčky jsou propíchnuty současně.  Celá procedura je rychlejší a pohodlnější a dítě se přitom cítí bezpečněji a pohodlněji.

Existuje nějaké omezení pro provedení piercingu?
V České republice neexistuje žádný právní předpis, který by stanovoval věk pro provedení ušního piercingu.  Nicméně u neplnoletých osob je požadován souhlas dospělého, který je za dítě zodpovědný. Záleží proto na rodičích, aby rozhodli, zda a/nebo kdy bude dítěti piercing proveden. Ačkoli jsou rodiče odpovědni za péči o lalůčky dítěte po provedeném piercingu, doporučuje se, aby dítě porozumělo některým pokynům pro péči po provedení piercingu. Například, že se nikdo nemá nově vzniklých dírek dotýkat a že je důležité  být opatrný při oblékání, resp. svlékání triček, atd. 

Kdy je vhodná doba pro provedení piercingu?
Uši si můžete nechat propíchnout kdykoli během roku. Pokud plavete v bazénu, jezeře nebo v moři, berte v úvahu následující: čím delší doba uplyne od provedení piercingu, než půjdete do vody, tím lépe. Neponořujte hlavu pod vodu. Po koupání očistěte lalůčky tekutým mýdlem a vodou nebo speciálními čisticími čtverečky Blomdahl Piercing Aftercare cleansing swabs, které jsou šetrné ke kůži a snadno se používají.

Kterou část ucha je možno propíchnout?
Ve svém lalůčku můžete mít jednu, dvě nebo dokonce tři dírky, podle toho, kolik je na lalůčku místa.
Můžete si rovněž nechat propíchnout chrupavku ušního boltce, hned vedle ohybu boltce.
POZOR! V těchto místech hrozí větší riziko infekce – chrupavčitá část boltce  je totiž mnohem méně prokrvená než ušní lalůček a nemá schopnost takové obrany proti infekci jako ušní lalůček. Proto po provedení piercigu chrupavky boltce je obzvlášť nutné dodržovat pokyny Návodu k použití, které obdržíte po provedení piercingu.  Pokud přesto zpozorujete v dírce v boltci infekci, doporučujeme  vyjmout náušnici, vyčistit a vydezinfikovat dírku a okamžitě vyhledat lékaře.

Proč je důležité zvolit pro piercing bezpečný materiál?
Přibližně 15 % žen trpí alergií na nikl, což je nejrozšířšenější forma kontaktní alergie. Kontaktní alergie se může rozvinout kdykoli během života a ušní piercing může snížit odolnost kůže vůči nevhodným materiálům, jako nikl, zlato, palladium, kobalt atd. Proto Blomdahl používá výhradně nejbezpečnější materiály. Naše piercingové náušnice jsou vyvinuty ve spolupráci s dermatology, aby byly vhodné pro všechny, a zvlášť pak pro osoby trpící alergiemi. Můžete si vybrat mezi pečlivě vybraným lékařským plastem nebo čistým titanem lékařské kvality. 

Čistý lékařský titan je nejbezpečnější kov. 
Je to stejný materiál, který se pužívá v lékařství, například pro dentální implantáty. Proto jestliže nosíte náušnice z čistého lékařského titanu, nemusíte se obávat niklu nebo dalších škodlivin.

Čistý lékařský plast je jedinečný proto, že neobsahuje vůbec žádný kov.
Je vyroben ze stejného materiáu, ze kterého jsou vyrobena vlákna pro sešívání kůže v chirurgii. Používá se již více než 40 let ve zdravotnictví a dosud nebyl zaznamenán jediný případ alergické reakce. Proto, pokud se rozhodnete nosit tyto plastové náušnice, nemusíte mít obavy z niklu  nebo jiných škodlivin.

Jak  mám pečovat o právě propíchnuté lalůčky?
Nově vytvořená dírka v lalůčku je vlastně malá ranka. Po dobu hojení (asi 6-12 týdnů) je důležité  o ni patřičně pečovat, aby se zabránilo vzniku infekce.  Dodržováním pokynů uvedených v Návodu k použití lze riziko infekce minimalizovat. V Návodu se doporučuje čistit dírku pečlivě 2x denně a používat přitom tekuté mýdlo a vodu nebo čisticí čtverečky Blomdahl Piercing Aftercare cleansing swabs, které jsou šetrné ke kůži a jejich používání je jednoduché a pohodlné.

Proč by se nemělo náušnicí v lalůčku pohybovat? 
Obecně je rozšířena mylná představa, že když se nebude náušnicí v lalůčku pohybovat, kůže se k náušnici přilepí. Toto není pravda. Pravda je, že pokud se bude náušnicí pohybovat, aniž by se předem dokonale očistil lalůček, náušnice a ruce, může dojít k infekci.

Kdy je možno piercingovou náušnici vyjmout?
Piercingové dočasné náušnice lze vyjmout a nahradit trvalými naušnicemi za 6 týdnů po provedení piercingu. V případě boltce trvá hojení chrupavky ještě déle, nejméně 12 týdnů. Teprve potom je možno vyměnit dočasné náušnice za trvalé.

Jak se provádí výměna náušnic?
Postupujte podle následujících instrukcí:

Vyjmutí piercingových náušnic: Umyjte si pečlivě ruce a uši. Nejlepší doba pro vyjmutí náušnic je po sprchování nebo umytí vlasů. Jednou rukou držte náušnici vpředu za ozdobnou část. Druhou rukou uchopte upevňovací pojistku náušnice za lalůčkem a viklejte s ní dopředu a dozadu, až se uvolní.  Opatrně vytáhněte piercingovou náušnici a nasaďte novou čistou náušnici. Piercingové náušnice jsou určeny k používání pouze po dobu, než se zahojí dírka v lalůčku.
Nač je nutno dbát po nahrazení piercingových náušnic trvalými náušnicemi?
Než se dírky zcela zahojí, trvá to až 1 rok. Proto dodržujte následující rady:
• Náušnice z ucha nevyjímejte. Jestliže je přestanete nosit, dírky se mohou zmenšit a/nebo úplně zarůst.
• Při výměně náušnic postupujte mimořádně opatrně. Nově vytvořená kůže uvnitř dírky je velmi tenká a jemná, a snadno by se mohla poškodit, což by mohlo vést ke vzniku infekce. Proto před výměnou náušnic si nezapomeňte vždy umýt ruce i náušnice. Okolí dírek udržujte suché a čisté a zajistěte k nim volný přístup vzduchu. Pokud nosíte náušnice s pojistkami (puzetkami), dbejte na to, aby pojistky nebyly nasazeny těsně k lalůčku. Riziko vzniku kontaktní alergie je nejvyšší v prvním roce po piercingu. Proto je tak důležité nosit náušnice z bezpečných materiálů. Ve spolupráci s dermatology vyvinula firma Blomdahl bezpečné náušnice vhodné pro všechny a zvlášť pro ty, kdo si právě nechali provést ušní piercing.

Nač je nutno dbát po nahrazení piercingových náušnic trvalými náušnicemi?
Než se dírky zcela zahojí, trvá to až 1 rok. Proto dodržujte následující pokyny:
• Náušnice noste nepřetržitě. Jestliže je přestanete nosit, dírky se mohou zmenšit a/nebo úplně zarůst.
• Při výměně náušnic postupujte mimořádně opatrně. Nově vytvořená kůže uvnitř dírky je velmi tenká a jemná, a snadno by se mohla poškodit, což by mohlo vést ke vzniku infekce. Proto před výměnou náušnic si nezapomeňte vždy umýt ruce i náušnice. Okolí dírek udržujte suché a čisté a zajistěte k nim volný přístup vzduchu. Pokud nosíte náušnice s pojistkami (puzetkami), dbejte na to, aby pojistky nebyly nasazeny těsně k lalůčku. Riziko vzniku kontaktní alergie je nejvyšší v prvním roce po piercingu. Proto je tak důležité nosit náušnice z bezpečných materiálů. Ve spolupráci s dermatology vyvinula firma Blomdahl bezpečné náušnice vhodné pro všechny a zvlášť pro ty, kdo si právě nechali provést ušní piercing.

Proč nosit bezpečné šperky Blomdahl?
Kontaktní alergie se může rozvinout kdykoli během života a jestliže nosíte např. šperky s obsahem niklu, může se u Vás rozvinout alergie na nikl. Alergií na nikl trpí přibližně 15 % všech žen.
Ačkoli alergie na nikl je nejrozšířenější typ kontaktní alergie, šperky mohou obsahovat mnoho dalších alergenů jako je kobalt, zlato, epoxidy a akryláty. Rovněž mohou obsahovat jedovaté, karcinogenní či jinak škodlivé látky jako olovo, kadmium, formaldehyd, ftaláty a bisfenol A (BPA).  
Bezpečné šperky Blomdahl  jsou vyvinuty ve spolupráci s dermatology tak, aby byly vhodné pro všechny, kdo se chtějí vyhnout riziku rozvoje kontaktní alergie a dalším zdravotním problémům. Používáme pouze ty nejbezpečnější materiály.  Proto jsou náušnice Blomdahl doporučovány pro děti i dospělé, kteří chtějí nosit šperky každý den bez obav z kožní alergie a o své zdraví.

Jak mám o své náušnice pečovat? 
Zacházejte se svými náušnicemi opatrně, aby zůstaly dlouho krásné.  Když je zrovna nemáte v uších, uchovávejte je v obalu, ve kterém se dodávají. 
Před sprchováním náušnice vyjměte z uší. Zabraňte styku náušnic s make-upem, alkoholem a jinými chemikáliemi.
• Aby si náušnice uchovaly lesk, vyjímejte je co nejčastěji z uší a umývejte jemnou mýdlovou vodou. Je to důležité zvlášť u náušnic z lékařského plastu, protože pak lépe a bezpečněji drží pojistky (puzetky).
• Náušnice z lékařského plastu jsou dosti odolné, ale hřebíčky, háčky a závěsy jsou velmi jemné a je nutno s nimi zacházet velmi opatrně.
• Aby pojistky (puzetky) u titanových náušnic lépe a bezpečněji držely, stlačte trochu křidélka pojistky před použitím k sobě.

Proč jsou náušnice Blomdahl dodávány v hygienickém balení?
Aby bylo zaručeno, že Vy budete první, kdo se před použitím náušnic dotkne, dodáváme je v hygienickém balení, tzv. Clean Pack. To zaručí, že náušnice budou hygienicky čisté dokud je neotevřete. Nálepka slouží jako pečeť. 

Co znamená nickel-safe/nickel-tested/nickel-free?
I když jsou náušnice označeny nickel-safe/nickel-tested/nickel-free (bezpečný obsah niklu/testováno na nikl/bez niklu), naznamená to automaticky, že neobsahují žádný nikl, protože nikl je prakticky vždy v kovech přítomen, buď jako příměs nebo alespoň jako součást znečištění (mikrovměstků). 

Evropská direktiva pro omezení obsahu niklu ve spotřebním zboží (2004/96/EC) stanovuje množství niklu, který se může uvolňovat ze šperků.  Avšak, i když se dodržují tato pravidla, lidé, kteří jsou zvlášť citliví, jsou stále vystaveni riziku alergie.

Jestliže budete nosit náušnice Blomdahl, nemusíte se obávat niklu, kadmia, olova nebo jiných škodlivin. Naše šperky jsou navrženy ve spolupráci s dermatology tak, aby byly vhodné pro všechny, kdo se obávají alergie.