PEPTEST

Co je reflux ?

Jednoduše řečeno se jedná o únik obsahu žaludku (kyselina, pepsin a žluč) skrze svěrač v horní části žaludku a směrem vzhůru do jícnu a dokonce i do dýchacích cest, kde následně způsobuje celou řadu příznaků.

Existuje mnoho příčin, mezi něž se řadí špatné stravovací návyky, přemíra alkoholu, užívání některých léků proti bolesti, stres a životní styl obecně.

Jaké jsou příznaky refluxu ?

Gastroezofageální refluxní choroba neboli GERD je známá tím, že způsobuje pálení žáhy a regurgitaci. Nicméně v okamžiku, kdy dosáhne krku a výše umístěných částí těla, se označuje jako laryngofaryngeální reflux (LPR) nebo reflux dýchacích cest, jenž způsobuje bolesti v krku, chronický kašel, pocit sevřeného hrdla, zadní rýmu, přetrvávající nutnost odkašlávání, změny hlasu, chrapot, astma, bolesti úší a ztrátu zubní skloviny.

Do jaké míry je reflux nebezpečný?

Pokud nedojde ke včasné diagnóze a léčbě, může reflux časem vést k poškození jícnu (erozivní ezofagitidě) a onemocnění nazývanému Barretův jícen, jež může v některých případech vést k rakovině jícnu. V některých případech je také reflux původcem rakoviny hrtanu.

Co je Peptest?

Peptest je přesný, bezbolestný test slin, jenž spolehlivě prokazuje, zdali trpíte refluxem. Vaše tělo v žaludku produkuje pepsin proto, aby bylo schopno štěpit bílkoviny. Pokud je pepsin zjištěn mimo žaludek, pak trpíte refluxem.

Vyšetření probíhá v ambulancích nebo laboratořích a začíná odběrem Vašich slin.

Pokud je pepsin ve Vašem vzorku přítomen, pomocí jeho koncentrace je měřena závažnost refluxu a lékař nasadí odpovídající léčbu.

ZDE SE MŮŽETE OBJEDNAT NA VYŠETŘENÍ